סקירות פסיקה חדשה- זכויות עובדים ביום בחירות- פברואר 2015

מאת: אילאיל קומיי-דרור, עו"ד


עוד על זכויות עובדים ביום הבחירות


בג"צ א.פ.ט בע"מ ואח' נ' כנסת ישראל

העותרות (שתי חברות בע"מ במגזר הפרטי) תקפו בעתירה לבג"צ את חובת המעסיקים במגזר הפרטי לשלם לעובד את מלוא שכר עבודתו ביום השבתון של הבחירות לכנסת וזאת לאור העובדה שנגרמת למעסיקים פגיעה כלכלית לאור דרישה זו. זאת בדגש על העובדה, כי תהיה זו הפעם השמינית ב-19 השנים האחרונות, בה יתקיימו בחירות לכנסת.

העותרות הצביעו על העובדה שזכויות העובדים ניתנות גם למי שאינו בעל זכות הצבעה, ואין התניה לתשלום שכר רק למי שמימש את זכות ההצבעה בפועל. זאת בנוסף לעובדה שיש ירידה בשיעור ההצבעה הכללי של אזרחי ישראל לבחירות לכנסת, ולכן חוק הבחירות אינו משיג את תכליתו. כך, לטענת העותרות, גם אם כוונת המחוקק היתה לעודד עובדים להצביע דרך מתן יום שבתון, בפועל אין רציונל זה מתקיים והתכלית לא מושגת.

עוד הצביעו העותרות על העובדה שהמחוקק קבע יום שבתון נוסף לבחירות לרשויות המקומיות, שנערכות אחת לחמש שנים, עם משמעות זהה מבחינת המעסיקים. הפגיעה העיקרית לטענת העותרות, היא הפגיעה בזכות הקניין, אך כן קיימת לטענתן פגיעה בחופש העיסוק, כתוצאת לוואי של הפגיעה בזכות הקניין.

עם זאת, ולמרות כל טענותיהן של העותרות, בית המשפט דחה את העתירה וקבע, כי נוסח הסעיף הוא חד משמעי ונקבע בו במפורש, כי "ישלם לו המעסיק את השכר שהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות אילולא שבת".

כן קבע בית המשפט כי העתירה הוגשה בשיהוי של 64 שנים לאחר שההוראה נחקקה לראשונה, 46 שנים לאחר חקיקת חוק הבחירות וכחודשיים לפני מועד הבחירות.

 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.