סקירות פסיקה חדשה-הטרדה מינית- אפריל 2010

מאת: קרן בר יהודה, עו"ד

הכותבת שמשה בעבר כיועצת משפטית למרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית בירושלים, מייצגת נפגעות הטרדה מינית, מייעצת ומלווה מעסיקים בתחום הטיפול בנושאי הטרדה מינית ומנחה קורסים לאחראיות על הטרדה מינית במקומות עבודה. הכותבת מנהלת את הפורום לייעוץ משפטי של אתר "מקום" לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית וחברת הועדה למעמד האשה בלשכת עורכי הדין.

 

החלטה בעניין מדינת ישראל נ. גואל רצון

בית המשפט המחוזי בתל אביב אסר על פרסום פרטים מחקירתן של נשותיו-קורבנותיו של גואל רצון.

בפסק דינה סוקרת כב' השופטת חיותה כוחן את העקרונות העומדים בבסיס ההגנה על נפגעי עבירות מין והטרדה מינית- לא רק אינטרס פרטי של הנפגעות אלא אינטרס ציבורי שמטרתו מניעת הרתעתן של המתלוננות מלהעיד ושל מתלוננות עתידיות מלהגיש תלונתן, הכל מהחשש שפרטים אינטימיים של חייהן יפורסמו.

כב' השופטת כוחן דחתה את בקשתו של רצון, כמו גם של עיתונאים, לפרסום פרטים מהחקירה שיש בהם כדי להביך או להשפיל את המתלוננות.

" בחשיפת תכנים אישיים ואינטימיים מחייהן של המתלוננות טבוע חשש אינהרנטי לפגיעה חמורה בפרטיותן וצנעת חייהן ועל מנת לאפשר, בבוא העת, את עדותן החופשית בבית המשפט, שומה על בית המשפט לילך בדרך שתבטיח את הגנתן."

בית המשפט קובע כי אי פרסום תכני החקירה הינו פגיעה מידתית בעיקרון של פומביות דיון.

פסק הדין כולל הפניות לפסקי דין קודמים העוסקים בשאלות דומות. ניתן לקרוא את פסק הדין המלא בקישור הבא:

http://www.nevo.co.il/Psika_word/mechozi/ME-10-02-23778-996.doc

 

 

 

 

 הבהרה:

המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא. הקורא נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.