סקירות פסיקה חדשה-עבודת נשים- אפריל 2014- פיטורי עובדת בהריון ביום הלידה- סמכות הממונה

מאת: קרן בר יהודה, עו"ד

 

פסק דין בעניין יניב אסטרטגיות שיווק בע"מ נ. נעמה גור ארי

ביום 13/4/2014 ניתן פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, מפי כב' השופטת ד"ר גילצר-כץ, במסגרתו התקבל ערעורו של מעסיק על החלטת הממונה לפי חוק עבודת נשים, להתיר פיטוריה של עובדת הרה במועד עתידי- סוף הריונה או תחילת חופשת הלידה.

בפסק הדין נדונה החלטת הממונה לפי חוק עבודת נשים, אשר הפכה למדיניות גורפת של הממונה, להתיר פיטוריה של עובדת הרה "ערב צאתה לחופשת לידה". מדיניות זו עמדה ביסוד נייר עמדה אשר הגשתי בינואר האחרון לועדה לקידום מעמד האשה לכנסת, מטעם הפורום להעצמת נשים בלשכת עורכי הדין. בנייר העמדה נטען כי החלטות הממונה להתיר פיטורין של עובדת במועד עתידי ולא ידוע- "ערב צאתה לחופשת לידה" הינן בניגוד לחוק ופוגעות באינטרסים הן של העובדת והן של המעביד.

פסק דינו של בית הדין קובע חד משמעית כי המדובר בקביעה בלתי חוקית, וכי לממונה אין סמכות להתיר פיטורים למועד עתידי שכזה. בית הדין מנתח את חוק עבודת נשים ואת הסמכויות שניתנו לממונה מתוקפו- ככל שהפיטורין הנם עקב ההריון, אין כל סמכות להתירם. ככל שפיטורים אינם נובעים מההריון, קיימת לממונה סמכות להתיר את הפיטורים ממועד ההחלטה או רטרואקטיבית.

בנסיבות פסק הדין הגיעה הממונה למסקנה כי פיטורי העובדת אינם נובעים מהריונה, אלא מחוסר שביעות רצון אותנטית של המעביד מתפקודה. בנסיבות אלו, סבר בית הדין כי אין מקום לפגוע במעביד בחיובו להוסיף ולהעסיק את העובדת עד לתום הריונה.

 

וכך פסק בית הדין:

"אך האם היתה סמכות לממונה שלא להתיר את הפיטורים אלא בסוף הריונה של העובדת? סבורים אנו שלא. מדוע יש להעדיף על אינטרס העובדת על פני המעביד, המעביד איננו צריך לשמש כ"כיס העמוק". לוּ לא מצאה העובדת עבודה בחודש השביעי להריונה ולצערנו קיימת סבירות גבוהה שכזו, יכלה לפנות למל"ל לשם קבלת דמי אבטלה.

  אל לה לממונה ליצור יצור כלאיים. לממונה קיימות 3 אפשרויות בלבד והן: להתיר את הפיטורים ממועד ההחלטה, להתיר את הפיטורים באופן רטרואקטיבי או לא להתיר את הפיטורים כלל. לטעמנו, הממונה איננה יכולה להתיר פיטורים מסוף ההריון או מתחילת חופשת הלידה. זוהי החלטה בניגוד לדין."

מדובר בהחלטה חשובה ומשמעותית, המתווה לממונה את גבולות סמכותה ומונעת החלטות שהן בגדר "פשרה" הגורמת נזק לכל המעורבים.

לפי הנתונים האחרונים שמסרה הממונה, הרי שכ-80% מבקשות הפיטורין בהריון מתקבלות על ידה. יתכן שסגירת הדלת בפני "פשרה" שהיא בגדר "חצי הריון" של פיטורין ערב היציאה לחופשת לידה, תאלץ את הממונה לקבל החלטות ענייניות יותר המקבלות או דוחות את הבקשה בצורה נחרצת.

הבהרה:

המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא. הקורא נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.