סקירות פסיקה חדשה- אפריל 2014- הטרדה מינית- מעמד הליכים משמעתיים

מאת: קרן בר יהודה, עו"ד

 

פסק דין בעניין א.ר. נ. לשכת עורכי הדין

ביום 16/4/2014 ניתן פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים, מפי כב' השופט נועם, במסגרתו נדחו ערעוריהם ההדדיים של עו"ד א.ר. ושל לשכת עורכי הדין על פסק דינו של בית הדין המשמעתי הארצי של לשכת עורכי הדין, בעניין העונש שהוטל על א.ר. בקשר עם הטרדתה המינית של עו"ד שכירה במשרדו.

בבסיס ההליכים עומדת הטרדתה המינית של עו"ד שכירה במשרדו של א.ר., על ידי א.ר., במסגרתה, בין היתר, העיר לעובדת שישמח לבדוק אישית אם עברה ניתוח להגדלת חזה, הציע לה לנסוע איתו לניו יורק ולבלות, העיר לה בנוגע ללבושה, ולאחר שהתלוננה על הטרדתה בפניו- מנע ממנה להכנס למשרד.

כן הורשע המערער בהדחתו של עורך דין נוסף לו סיפרה העובדת על הטרדתה.

טענת המערער היתה כי מדובר במעשים ברף הנמוך ביותר- הערות מיניות בלבד, שהושמעו פעמים בודדות, בתקופה קצרה.

 

בית המשפט המחוזי דחה את הערעורים. בית המשפט קבע, בין היתר, כי העובדה שהפרקליטות סגרה את תיק החקירה שנפתח נגד המערער אינה רלבנטית להרשעה משמעתית.

בית המשפט קבע כי אף אם התיק הפלילי נסגר מחוסר ראיות, הרי שעובדה זו אינה מונעת העמדת המערער לדין משמעתי.

עוד קבע בית המשפט כי עבירות משמעת שיש להן זיקה למעשים הנוגעים להטרדה מינית כלפי עורכת דין שכירה הינן חמורות ומדובר במעשים פוגעים ומשפילים.

בית המשפט הותיר על כנו את העונש שנקבע בבית הדין המשמעתי הארצי, השעיה לתקופה של 60 חודשים.  

הבהרה:

המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא. הקורא נדרש לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.