סקירות פסיקה חדשה-הטרדה מינית- נובמבר 2014- מחדלים בטיפול ובדיווח על תלונות בגין הטרדות מיניות

מאת: אילאיל קומיי-דרור, עו"ד

פסק דין בעניין מרגי נ' מדינת ישראל

ביום 25.11.2014 דחה בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים (כב' הש' הבכ' א' כהן) את ערעורה של דורית מרגי על הרשעתה בעבירות משמעת לפי תקנון שירות המדינה (התקש"יר), וקבע כי אין לקבל טענת קונסול שלא הכירה את הוראות התקשי"ר בנוגע להטרדות מיניות.

מרגי היתה קצינת מינהלה וקונסול בשגרירות ישראל בפרו והורשעה בבית הדין למשמעת של עובדי המדינה בחמישה אישומים. באישום החמישי הורשעה מרגי בגין מחדליה בטיפול ובדיווח אודות תלונות על הטרדות מיניות שבוצעו, לכאורה, מצד השגריר מנצור כלפי עובדות בשגרירות, עליהן ידעה.

בפני בית הדין הובאו מספר עדויות על הטרדה מינית של עובדת ניקיון בשגרירות ועל העדר הטיפול של מרגי בנושא.

מרגי טענה כי לא נכחה בהדרכות בנושא מניעת הטרדה מינית ולא ידעה כי עליה לדווח על הטרדות מיניות בקונסוליה אשר הובאו לידיעתה.

בית המשפט קבע, כי "גם אם המערערת לא השתתפה ביום עיון לעובדים היוצאים לחו"ל ולא שמעה הרצאה על החוק למניעת הטרדה מינית... הרי שאין לקבל את טענתה, כי אינה מכירה את הוראות התקשי"ר המתייחסות להטרדה המינית, שכן הוראות התקשי"ר הם בגדר תנאים בחוזה עבודה של כל עובד מדינה, במידה שהם מתייחסות אליו."

בית המשפט דחה את הערעור על שני חלקיו (על הכרעת הדין ועל גזר דין).

 

יובהר כי התקנות למניעת הטרדה מינית (חובות מעביד) התשנ"ח-1998 קובעות כי במקרה שנודע למעביד על הטרדה מינית, עליו לפתוח בהליכי בירור מכח החוק למניעת הטרדה מינית. הגם שקיימת פסיקה בדבר חובותיו של מעביד בעניין, הרי שבפסק הדין אנו נתקלים באמירה חדשנית בדבר חובותיו של נושא משרה בתאגיד, וחבותו בדין המשמעתי כאשר חדל מביצוע חובות אלו, בכל הקשור בדיווח וטיפול בהטרדה מינית.

 

המדובר במסר חשוב למנהלים ונושאי משרה, בדבר אחריותם האישית לדווח על הטרדה מינית ממנה סובלות כפופות להם ושהובאה לידיעתם. 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.