סקירת פסיקה חדשה- הטרדה מינית- הפצת תצלומים- מרץ 2016

מאת: קרן בר יהודה, עו"ד

גזר דין בעניין התובע הצבאי נ. טוראי ס.ל.ט.

ביום 30.3.2016 במסגרת הסדר טיעון, נגזר דינה של טוראית ס.ל.ט. בגין הטרדה מינית של חיילת אחרת, בקשר עם הפצת תמונות בעלות אופי מיני שלה, והוטלו עליה 30 ימי מאסר.

בית הדין הצבאי המחוזי דרום (בהרכב בראשות סא"ל מאיה גולדשמידט) הרשיע את הנאשמת לפי הסדר טיעון בעבירה על החוק למניעת הטרדה מינית. הנאשמת צילמה באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלה חיילת אחרת, במגורי הבנות, שעה שיצאה מהמקלחת, כאשר לגופה מגבת, כאשר היא עירומה וכשחלק מאבריה האינטימיים חשופים. המתלוננת ביקשה מהנאשמת להפסיק לצלם אותה ולמחוק את התמונות. הנאשמת שלחה את התמונות לידיד שלה באמצעות הווטסאפ, וכך גם למספר חיילים אחרים.

בעקבות הדברים נפתחה חקירת מצ"ח. בעקבות המקרה התדרדר מצבה הנפשי של הנאשמת, שחשה כי חיילים ביחידה מתנכלים לה ולבסוף קיבלה פטור מהמשך שירות צבאי עקב מצבה הנפשי.

בית הדין הצבאי ציין כי מרגע שהוציאה הנאשמת את התמונות תחת ידיה, הרי שאיבדה את השליטה בהעברתן הלאה לאנשים נוספים. בית הדין ציין כי במציאות בה לכל חייל טלפון עם מצלמה, יש לשלוח מסר עונשי מרתיע כאשר נעשה במכשיר שימוש פוגעני, בעיקר כאשר הדבר נעשה בתוך בסיס צבאי בו קיימים יחסי אמון מיוחדים בין החיילים המשרתים.

בית הדין הטיל על הנאשמת עונש של 30 ימי מאסר שירוצו בדרך של עבודה צבאית וכן מאסר על תנאי של 3 חודשים למשך שלוש שנים בגין כל עבירה של פגיעה בפרטיות או הטרדה מינית.

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.