סקירת פסיקה חדשה- הטרדה מינית- אחריות מעסיק- מאי 2016

מאת: קרן בר יהודה, עו"ד

החלטה בעניין ה.ש. נ. לוח ידיעות אחרונות

ביום 4.5.2016 החליט בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב (מפי כב' הש' סילוורה) להתיר לתובעת להגיש הודעת צד ג' כנגד מעסיקתה, בתביעה שכנגד שהגיש נגדה מי שלטענתה הטריד אותה מינית בעבודה.

התובעת הועסקה על ידי לוח ידיעות עד פיטוריה. התובעת הגישה תביעה כנגד מעסיקתה בגין פיטוריה בטענת אפליה מחמת הריון. בנוסף, טענה התובעת כי הוטרדה מינית בעבודה על ידי עובד אחר אשר אף כנגדו הוגשה תביעה. העובד המטריד טען כי מדובר במקרה חד פעמי והגיש תביעה שכנגד בגין פגיעה בשמו הטוב.

התובעת בקשה בכתב הגנתה בתביעת לשון הרע שהגיש המטריד, להגיש הודעת צד ג' כנגד מעסיקתם המשותפת, בטענה שאילו היתה המעסיקה מקיימת את חובותיה מכח החוק למניעת הטרדה מינית, לא היתה נולדת עילת התביעה שכנגד.

בית הדין קבע כי עניינה של הודעת צד ג' להעביר אל הצד השלישי את האחריות בגין התביעה שהגיש הנתבע כנגד התובעת. שעה שבסמכותו של בית הדין לדון בשאלות שמפנה התובעת כנגד המעסיקה- יש מקום לקבל את הבקשה, ולבחון את אחריות המעסיקה האמורה.

אנו מודות לחברתנו- עו"ד שיר-אל נקדימון, המייצגת את התובעת, על היצירתיות בהגשת הודעת צד ג' כאמור, שתסייע במאבק בתופעה של תביעות שכנגד המוגשות כנגד מוטרדות על מנת לרפות את ידיהן מקבלת זכויות להן הן זכאיות על-פי חוק.

 

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.