צו הרחבה לעידוד והגברת התעסוקה של אנשים עם מוגבלות, 2014

מאת: אילאיל קומיי-דרור, עו"ד

ביום 21.9.2014 נכנס לתוקפו צו ההרחבה לעידוד והגברת התעסוקה של אנשים עם מוגבלות. סעיף 9 לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, התשנ"ח-1998 קובע שכל מעסיק שמעסיק יותר מעשרים וחמישה עובדים חייב לפעול לייצוג הולם של אנשים עם מוגבלות (חוץ מהמדינה), ביוני 2014 נחתם הסכם קיבוצי שבהמשך (עם צו ההרחבה) הוא הוחל על כל המעסיקים במשק ובו נקבע כי ענין זה יחול במידה ומעסיק מעסיק יותר מ-100 עובדים ולא 25 כמו שקובע החוק.

צו ההרחבה מגדיר מיהו אדם עם מוגבלות (אדם עם לקות שגורמת לתפקוד לקוי) ומיהו מעסיק (מעסיק מעל 100 עובדים). עם זאת, צו ההרחבה החריג מעסיקים בענף הבניין וקבע שם צורת ספירה אחרת לכמות העובדים המועסקים.

הצו קובע  כי על מנת לעמוד בדרישת הייצוג הולם, על מעסיק להעסיק א/נשים עם מוגבלויות ב-20.9.2015 בשיעור שלא יפחת מ- 2%, מקרב עובדיו, וב-20.9.2016 בשיעור שלא יפחת מ- 3%.

בנוסף, על המעסיק למנות אחראי/ת תעסוקת אנשים עם מוגבלות ליישום הייצוג ההולם, קידום הייצוג ההולם ולמען שילוב מיטבי וראוי של אנשים עם מוגבלות במקום העבודה.

 

עוד כמה מילים על ההבדל בין צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.