סקירת פסיקה חדשה- דיני עבודה- בוררות בדיני עבודה- ינואר 2016

מאת: קרן בר יהודה, עו"ד

פסק דין בעניין קרן תומכיה נ. קרין ונטורה

ביום 21.1.2016 החליט בית הדין לעבודה בירושלים (מפי כב' הש' שרה ברוינר ישרזדה) שלא לבטל ולא לאשר פסק בורר שניתן בתביעתה של עובדת כנגד עמותה בידי בית דין צדק (בוררות לפי דין תורה) משפסק הבורר עוסק בנושאים שאינם ניתנים להעברה לבוררות.

העובדת תבעה את מעסיקתה בגין זכויות עבודה שונות וכן בגין פיטוריה בהריון. הצדדים התדיינו בפני בית דין צדק לפי אמונתם הדתית.

בית הדין קבע כי כלל הזכויות שנתבעו בבוררות הין זכויות מתחום משפט העבודה המגן. בית הדין קבע כי זכויות שכאלה אינן מסורות לסמכותו של בורר, אלא נתונות לסמכותו הייחודית של בית הדין לעבודה, וכי לפיכך קביעותיו של הבד"צ הינן בהיעדר סמכות ולפיכך לא ניתן לאשר את הפסק בבית הדין. בית הדין קבע עוד כי הבקשה לביטול הפסק הוגשה שלא במועד ולכן אף לא נתן סעד של ביטול הפסק.

הבהרה: המידע באתר הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המחברת אינה נושאת באחריות כשלהי כלפי הקורא/ת. הקורא/ת נדרש/ת לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים. כל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך/ת ועל דעתו/ה בלבד.